close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 października 2018

  W dniu 4 października br. w Stałym Przedstawicielstwie RP przy NZ w Nowym Jorku obyło się spotkanie pt. „Przyszłość zatrudnienia młodzieży – wyzwania i strategie wschodnioeuropejskie”, zorganizowane przez młodzieżowe delegatki RP na Zgromadzenie Ogólne NZ: Klaudię Klonowską i Agatę Krząstek, we współpracy z młodzieżowymi delegatami z Bułgarii, Czech i Słowacji.

  Zaproszeni do panelu goście: Vinicius Pinheiro, Specjalny Przedstawiciel Międzynarodowej Organizacji Pracy przy ONZ, Michal Mlynár, Stały Przedstawiciel Słowacji przy NZ, Andrew Wilson, Stały Obserwator Międzynarodowej Izby Handlu przy NZ, Pablo Angulo-Troconis, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju w Światowej Federacji Stowarzyszeń ONZ oraz młodzieżowi delegaci mieli okazję do wymiany poglądów nt. przyszłości rynku pracy.

   

  Zmieniający się rynek pracy, wysoka stopa bezrobocia wśród młodych, brak odpowiednich kwalifikacji są rzeczywistością, z którą musi mierzyć się młodzież. Podczas spotkania paneliści wraz z uczestnikami wspólnie szukali najlepszych rozwiązań dla momentu przejścia z etapu edukacji na rynek pracy. Najtrudniejszy jest dla młodych ludzi moment wejścia na rynek pracy, do którego nie są przygotowani. Uczestniczy dyskusji zgodzili się, że ważne jest tworzenie strategii zatrudnienia młodych ludzi, przy udziale ich samych, tak aby mogły one odpowiadać potrzebom młodzieży.

   

   

  Stałe Przedstawicielstwo RP przy NZ w Nowym Jorku

  side-event1
  side-event2
  side-event3

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: