close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STANOWISKA I WYSTĄPIENIA

 • 28 kwietnia 2016

  Polska Fundacja "Rodzić po Ludzku" wśród laureatów

  26 kwietnia komitet nagrody Funduszu Ludnościowego NZ (United Nations Population Award) przyznał nagrodę polskiej Fundacji Rodzić Po Ludzku. Wyróżnienie za działania na rzecz promocji w obszarze kwestii społecznych i ludnościowych przyznawane jest corocznie w dwóch kategoriach: indywidualnej i instytucjonalnej. Fundacja uhonorowana została w kategorii instytucjonalnej.

   

  Ceremonia wręczenia nagród z rąk Sekretarza Generalnego Narodów Zjednoczonych odbędzie się w siedzibie Organizacji w Nowym Jorku 23 czerwca. Nagroda dla polskiej fundacji jest pierwszą w historii przyznaną naszemu krajowi. Polska jest też pierwszym krajem Europy Środkowej i Wschodniej, który otrzymał nagrodę od początku jej istnienia, czyli od roku 1983.

   

  Fundacja Rodzić po Ludzku została wyróżniona za skuteczne działania na rzecz zapewnienia godnych warunków porodu wszystkim kobietom. To między innymi dzięki Fundacji sukcesywnie podnoszony jest w Polsce standard opieki okołoporodowej. Z jej inicjatywy powstał portal internetowy gdzierodzic.info, który pomaga ciężarnym wybrać najlepszą placówkę porodową oraz uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich etapów ciąży i połogu.

   

   W ubiegłym roku nagrodę otrzymała lekarka z Arabii Saudyjskiej, była dyrektor wykonawcza UNFPA - Thoraya Obaid oraz instytucja African Population and Health Research Centre (APHRC) z Kenii. W tym roku nagrodę indywidualną otrzymała dr Carmen Barroso z Brazylii.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: